D-TEC system ważenia kontenerów laureatem Trailer Innovation 2019

KESTEREN - Na Międzynarodowych Targach Pojazdów Użytkowych IAA w Hannoverze producent naczep D-TEC zaprezentował system ważenia kontenerów na naczepach track and trace, dzięki któremu przewoźnicy kontenerów morskich i firmy przeładunkowe w prosty sposób mogą spełnić wymagania przepisów SOLAS. Dziennikarze z 16 renomowanych europejskich magazynów o transporcie przyznali D-TEC za to 3 nagrodę w kategorii Trailer Innovation Award 2019. Zostanie ona wręczona 21 września podczas targów pojazdów użytkowych IAA w Hannoverze.

„Unikalną cechą naszego systemu jest nie tylko to, że kontenery ważone są na całym świecie i nie jest do tego potrzebna waga pomostowa, ale także to, że ważenie i transport każdego kontenera można równocześnie śledzić online. Track and trace więc”, streszcza dyrektor D-TEC, Gerrit van Vlastuin.

Bez wagi pomostowej
Dzięki wbudowanemu w pojazd i naczepę systemowi track and trace importer z np. Europy Zachodniej może dokładnie sprawdzić, kiedy i ile jego kontenerów załadowano - także jeżeli dotyczy to tymczasowych ładunków lub rozładowań. Dane te dostępne są dla osób w łańcuchu dostaw z autoryzowanym dostępem. Możliwość śledzenia jest więc w pełni przejrzysta.
Van Vlastuin: „Zmniejsza to także obciążenia administracyjne, ponieważ podczas przeładunku nie jest konieczne przekazywanie wagi np. armatorowi. Dodatkowo kierowca nie musi nadkładać kilometrów, aby znaleźć pomost wagowy. Pozwala to zaoszczędzić czas i jest lepsze dla środowiska.”

W chmurze
System ważenia kontenerów waży ładunek kontenerów, kiedy kierowca zaczyna jechać i pojazd osiąga prędkość około 8 km/h. W celu weryfikacji ważenie wykonywane jest kilka razy, a następnie właściwa waga wysyłana jest do chmury. Poprzez aplikację na smartphonie kierowca otrzymuje powiadomienie, że ważenie się udało. Następnie osoby autoryzowane w łańcuchu dostaw po wprowadzeniu numeru kontenera mogą pobrać informacje z chmury.